O mně, mých dětech a mých zvířatech

Vystudovala jsem angličtinu, pedagogiku a psychologii na pedagogické fakultě Univerzity Karlovy. Nejvíce mě zaujala srovnávací psychologie a etologie. Baví mě pozorovat zvířata, pracovat s nimi a nejvíce mě baví se spolu s nimi učit nové věci. Z té „lidské“ mě zajímá vlastně totéž – jak se ze zvířátka stává člověk a jak a čemu se během svého vývoje učí. Již pár let píšu pro časopis Děti a my a především pro koňský server equichannel.cz. Zajímám se i o historii, ráda fotografuji a jsem autorkou tohoto webu: http://www.nizbor.com/

Jsem vdaná, mám dvě úžasné dcerky, Markétku (*2003) a Aničku (*2008) a báječného manžela, kterému vděčím i za tento blog.

Já s dětmi

Momentálně s námi obývají domácnost tři kočky. Přesněji řečeno jedna velmi svobodomyslná sibiřská myšilovka, jeden obyčejný mourovaný terorista a ničitel…

Naše dvě kočky

…a jeden asi mimozemšťan, převlečený za černého kocoura, který nám vládne tvrdou tlapkou. Neustále je mi v patách, sleduje, co provádím a cpe mi hlavu pod ruce. Momentálně leží natažen před klávesnicí tak, abych bez jeho laskavého svolení nemohla napsat ani písmenko. Podle objektivních pozorovatelů (to jest manžela) je on nejdůležitějším a nejprotežovanějším členem naší rodiny.

Mimozemšťan

Loreen a Axinka, moje dvě bílé ovčandy.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

A to nejlepší nakonec – můj milovaný Rusty alias Coating – T.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Za to, že je všechny s láskou opečovávám, mi dovolují je pozorovat a provádět na nich experimenty, samozřejmě pouze takové, které jim přinášejí výhody a libé pocity. Někdy si nejsem jistá, jestli neprovádějí experimenty spíše oni na mně.