Další krůčky jezdeckého embrya

Dnes se od úplných začátků přesuneme ke starším dětem a k začátkům samostatného ovládání koně. Povídat budeme o tom, jak na lonži dítě připravit na samostatné fungování, a také o vodění, zatáčení a ohýbání.

[…]

Od houpacího k živému

Většina rodičů „koňařů“ si asi přeje, aby jejich vášeň oslovila i ratolest. Je ideální, když můžete trávit čas pohromadě způsobem, který vyhovuje všem, a mít společný koníček. A v neposlední řadě takto udržíte děti u hodnotnějšího a aktivnějšího způsobu trávení volného času, než je dnes „in“. Je i příjemné vidět svou ratolest jezdit tak, jak […]

Kůň je vaše zrcadlo (aneb ztuhlý jezdec nemůže mít uvolněného koně)

Pár postřehů člověka, který je sám od přírody opravdu hodně křivý, ztuhlý a neuvolněný a snaží se s tím něco dělat. A určitě nejsem jediné „mouse potato“, které se snaží jezdit na koni.

[…]

Kladruby hostily mistra vídeňské školy

V pátek 20.8. se v Kladrubech nad Labem uskutečnil první ze seminářů s Arthurem Kottas-Heldenbergem. Má láska k vídeňské španělské škole mi nedovolila si jej nechat ujít a přináším vám čerstvé dojmy.

[…]

Aby udidlo zbytečně nebolelo III.

Koňská huba může reagovat na působení udidla mnoha různými způsoby. Některé jsou žádoucí, jiné prozrazují stres nebo nepohodu koně. A protože chronický stres může vést až ke stereotypnímu chování, v druhé části článku zkusím zodpovědět otázku, nakolik může souviset používání udidla s výskytem headshakingu a stereotypního chování.

[…]